Sitemizde Bu Zamana Kadar Yaptıklarımız ve Bu Yıl Yapacaklarımız!

Sevgili fensepetim.com sitesi ziyaretçileri,

2013-2017 yılları arasında fensepeti.com, 2018 yılından sonra ise fensepetim.com adı ile siz değerli ziyaretçilerimize hizmet sunmaktayız. Sitemiz sadece benim (Metin GÖKTÜRK) tarafımdan tasarlandığından ayrıca site içerikleri yine tarafımca hazırlandığından bazı dokümanların siteye yüklenmesi zaman alabilmektedir. Türkiye’de düzen, konu sistematiği ve güncellik açısından fen bilimleri dersi için başucu sitesi olmayı hedeflediğimizi ve bu doğrultuda elimizden gelen çabayı gösterdiğimizi/göstereceğimizi belirtmek isteriz.

Sitemizin iletişim bölümünden her gün yüzlerce mesaj almaktayız. Bu mesajlar kimi zaman yapıcı eleştiriler, beğeniler, sorular ve sitedeki eksik dokümanların ne zaman ekleneceği ile ilgili olabilmektedir. Mesajlara elimizden geldiğince cevap vermekte fakat bazen yetişememekteyiz. Bu durumda sitemizin akıbeti ile ilgili aşağıda geniş bir şekilde açıklama ihtiyacı duyduk. Bu sayfayı mümkün olduğunca güncel tutup kafanızdaki tüm sorulara cevap olmaya çalışacağız…

SİTEDEKİ KONU ANLATIMLARI

Bilindiği üzere sitemizde baştan bu yana her sınıf düzeyinde arkalı önlü birer sayfalık konu anlatımları/özetleri yer almaktadır. Fakat değişen müfredatlar dolayısıyla bir türlü bu konu anlatımları tamamlanamamıştır. Bu yıl telafi derslerinden ötürü bakanlığın müfredat üzerinde değişiklik (en azından bu yıl için) yapmayacağını düşünmekteyiz. O yüzden var gücümüzle konu anlatımlarını bir an önce tamamlayacağız. Aşağıda sınıf düzeylerine göre konu anlatımlarının tamamlanma oranları verilmiştir.

5.SINIF KONU ANLATIMLARI: Tamamlandı.

6.SINIF KONU ANLATIMLARI: Tamamlandı.

7.SINIF KONU ANLATIMLARI: Tamamlandı.

8.SINIF KONU ANLATIMLARI: Tamamlandı.

Önemli: Yıl içerisinde ders kitabına göre her konu yıllık plana göre bir hafta önceden güncellenecektir. Bu yüzden konu anlatımlarının en güncel halini kullanmak için yıllık plana göre konu anlatım tarihinden en erken 1 hafta önce sitemizden tekrar indiriniz.

SİTEDEKİ ETKİNLİK VE ÖDEVLER

Sitemizde her sınıf düzeyinde arkalı önlü birer sayfalık etkinlik/ödevler yer almaktadır. Sitemizdeki etkinlik ve ödevlerin %100’ü tamamlanmıştır. Aşağıda sınıf sınıf etkinliklerin hazırlanma düzeyleri verilmiştir.

5.SINIF ETKİNLİK VE ÖDEVLERİ: Tamamlandı.

6.SINIF ETKİNLİK VE ÖDEVLERİ: Tamamlandı.

7.SINIF ETKİNLİK VE ÖDEVLERİ: Tamamlandı.

8.SINIF ETKİNLİK VE ÖDEVLERİ: Tamamlandı.

Önemli: Sitemiz iletişim bölümünde sık sık etkinliklerin cevap anahtarlarının neden eklenmediği ile ilgili eleştiri mesajları almaktayız. Bu yıl yine 30 Ağustos 2020 tarihine kadar tüm etkinliklerin cevap anahtarları sitemize eklenecektir.

SİTEDEKİ YAPRAK TESTLER

Yine her sınıf düzeyinde arkalı önlü birer sayfalık 10-12 sorunun yer aldığı basit düzeyde yaprak testler sitemizde yer almaktadır. Aşağıda sınıf düzeylerine göre yaprak testlerin tamamlanma oranları verilmiştir.

5.SINIF YAPRAK TESTLER: Tamamlandı.

6.SINIF YAPRAK TESTLER: Tamamlandı.

7.SINIF YAPRAK TESTLER: Tamamlandı.

8.SINIF YAPRAK TESTLER: Tamamlandı.

Önemli: Yıl içerisinde ders kitabına göre her yaprak test yıllık plana göre bir hafta önceden güncellenecektir. Bu yüzden yaprak testlerin en güncel halini kullanmak için yıllık plana göre konu anlatım tarihinden en erken 1 hafta önce sitemizden tekrar indiriniz. Yaprak testlerin bazılarının cevap anahtarları sitemizde yer almamaktadır. Yine bu cevap anahtarları da okul açılmadan eklenecektir.

SİTEDEKİ D/Y ETKİNLİKLERİ

Fen Bilimleri dersinde kullandığımız konu anlatımları ile öğrencilere anlattığımız konuları etkinliklerimizle de destekleyip onlarda bilgilerin kalıcılığını sağlamaktayız. Konuların pekiştirilmesinde olmazsa olmaz dokümanlarımızdan biri de sitemiz ziyaretçilerine özel olarak hazırladığımız doğru-yanlış etkinlikleridir. Sitemizde Fen Bilimleri derslerinde kullanacağınız her bölüm için ayrı ayrı hazırlanmış doğru-yanlış etkinliklerine yer vermekteyiz.

5.SINIF D/Y ETKİNLİKLERİ: Tamamı eksik.

6.SINIF D/Y ETKİNLİKLERİ: Sadece 4. Ünite Tamamlandı. Diğer üniteleri 30 Ağustos 2020 tarihine kadar, yetişmezse okul açıldıktan sonra tamamlamayı düşünüyoruz.

7.SINIF D/Y ETKİNLİKLERİ: Sadece 4. Ünite Tamamlandı. Diğer üniteleri 30 Ağustos 2020 tarihine kadar, yetişmezse okul açıldıktan sonra tamamlamayı düşünüyoruz.

8.SINIF D/Y ETKİNLİKLERİ: Tamamı eksik.

SİTEDEKİ KONU ANLATIM VİDEOLARI

Sitemizde youtube’da faaliyet gösteren ‘Derslike’ adıyla paylaşımlar yapan hocamızın konu anlatım videoları yer almaktadır. Bu konuda hocamızdan izin alınmıştır. Ayrıca hocamızın hazırladığı güncel videolarda çekildikçe sitemize eklenecektir…

SİTEDEKİ DENEMELER

Sitemizde yer alan eksik dokümanların tamamlanması dolayısıyla henüz sitemize özgü denemeler hazırlayamadık. Fakat alnında uzman bazı hocalarımızın çeşitli fen gruplarında paylaştıkları denemelerden beğendiklerimizi hocalarımızın da izinleri alınarak sitemize eklemeye devam edeceğiz. Yakın zamanda yukarıda belirttiğimiz eksikler tamamlandıktan sonra sitemize özgü, özgün denemeler yazılacaktır…

SİTEDEKİ YAZILI SINAVLAR

Sitemizde kendi özel yazılı sınavlarımıza yer vermekteyiz. Sitemizdeki yazılıların en önemli özelliği ölçme değerlendirme kriter ve özelliklerine göre hazırlanıp, denenip daha sonra eklenmesidir. Her yazılı öncesi var olan yazılı sınavlarımın yanı sıra güncel yazılı sınavlarda eklenecektir. Sitemizi takip ediniz…

SİTEDEKİ YILLIK PLANLAR, GÜNLÜK PLANLAR VE DİĞER DOKÜMANLAR

Sitemizde yer alan planlar her eğitim öğretim dönemi öncesi mutlaka yenilenecektir. Bu durumda sitemizi ilk açtığınızda karşınıza çıkan iletiyi onaylayarak sitemize eklenen içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

YUKARIDAKİ EKSİKLER TAMAMLANDIKÇA SAYFA YENİLENECEKTİR…

*** NOT: Yukarıdaki bölümler ve sitemiz ile ilgili eleştiri, görüş, öneri ve beğenilerinizi buradan yazarak bizlere iletebilirsiniz. Yazdıklarınız bu sayfa altında yayımlanacaktır. Lütfen düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyiniz. Hiçbir karşılık beklemeden verdiğimiz bunca çabaya edecek bir çift lafınız yok mu? 🙂

SİZİN YORUMLARINIZ Yusuf Merhabalar biz bu sene sitenizi keşfettik ve çok nemnun kaldık.Oğlum 7.sınıfa geçti düzenli olarak sizden devam edeceğiz yine.Başka kaynaklara yönelmemize gerek kalmıyor. Emekleriniz için çok teşekkürler,takibe devam Seda Sitenizden çok faydalandım teşekkür ediyorum.İyi çalışmalar dilerim. Filiz ŞAŞMAZ Merhaba.Bir veli olarak sitenizi 3 yıldır takip ediyorum. Oğlum şu an 7.sınıf konu anlatımları, D/Y etkinlikleri ve diğer dokümanların hepsinden faydalandık. Emeğiniz ve çabalarınız için sonsuz TEŞEKKÜRLER. Hasan DURAN Hocam merhabalar. Allah kolaylık versin. Çalışmalarınızı beğeniyle takip ediyoruz. Ben ve öğrencilerim oldukça istifade ediyoruz. İyi çalışmalar