Fen Bilimleri Dersi 7.Sınıf Yıllık Planı (Yeni)

FEN BİLİMLERİ DERSİ 7.SINIF YILLIK PLANI (YENİ)

Her yıl özellikle öğretmenlerin evrak işlerini yürüttükleri seminer döneminde, yeni eğitim öğretim döneminde işlenecek kazanımların, yapılacak deneylerin, ilişkilendirilecek derslerin, yazılı sınav tarihleri ile çeşitli belirli gün ve hafta tarihlerinin yer aldığı bir plan tablosu hazırlanır. Bu tablo yıllık plan olarak da adlandırılır.

Yıllık plan içerisinde yer alan kazanımlar Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenmiş olsa da gerek eğitim bölgesi koşulları gerekse okul kitabı yayın evlerinin farklı olmasından ötürü öğretmenlerce yeniden elden geçirilip düzenlenmektedir.

Sitemizde özellikle her eğitim öğretim yılının hemen başında yayımladığımız yıllık planlar özenle hazırlanıp, süreç içinde bir Fen Bilimleri öğretmeninin ihtiyacını karşılayacak bir şekilde yayımlanmaktadır. Aşağıda linki yer alan yıllık planını word formatında indirip, üzerinde kendi eğitim öğretim bölge ve imkanlarınıza göre düzenleme yapabilirsiniz.

2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı Müfredatında;

– 6. sınıf 1. ünitesindeki “hücre”,

– 6. sınıf 5. ünitedeki “bitki ve hayvanlarda üreme, büyüme ve gelişme”,

– 8. sınıf 1. ünitedeki “mitoz”, “mayoz”, “mitoz ve mayoz arasındaki farklar”, “insansa üreme, büyüme ve gelişme”,

– 8. sınıf 4. ünitedeki “ışığın kırılması ve mercekler”, konuları eklenmiş ve müfredat baştan sona revize edilmiştir.

Not: Yeni müfredata, yıl içinde yapılan çalışmaların/uygulamaların bir bilim şenliği olarak öğrenciler tarafından son üç hafta sunulması eklenmiştir.