Fen Bilimleri Dersi 19.Hafta Günlük Planları (2019-2020)

FEN BİLİMLERİ DERSİ 19.HAFTA GÜNLÜK PLANLARI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından önceki yıllarda okullara, öğrencilere dağıtılmak üzere gönderilen kitaplarla birlikte öğretmenlere de ‘kılavuz’ kitap gönderilmekteydi. Daha sonra bu kılavuz kitapları kademeli olarak kaldırma kararı alan MEB, kısa bir zaman önce kılavuz kitapları pdf formatında EBA’da yayımlamaktaydı. Fakat bu yıl (2018) MEB’in kılavuz kitapları tamamen kaldırdığı, pdf formatında bile yayımlamayacağını öğrenmiş bulunmaktayız.

MEB, bundan sonra öğretmenlerin kendileri tarafından günlük plan hazırlamalarını istemektedir. Yine MEB’in yayımladığı bir yazıda bu planların çıktılarının kağıt tasarrufu açısından alınmasına gerek olmadığından, fakat okul müdürlüğü ya da müfettiş tarafından incelenmek istendiğinde hemen ulaşılabilecek bir digital ortamda bulunması gerektiği belirtilmiştir. Bundan böyle her hafta öğretmenler tarafından günlük planların  hazırlanması zorunludur.

Aşağıda özenle hazırlanmış 5., 6., 7. ve 8. sınıf 2.Dönem 19. Hafta günlük planları yer almaktadır. Bu günlük planları indirebilir, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Fen Bilimleri Dersi 5.Sınıf 19.Hafta Günlük Planı

Fen Bilimleri Dersi 6.Sınıf 19.Hafta Günlük Planı

Fen Bilimleri Dersi 7.Sınıf 19.Hafta Günlük Planı

Fen Bilimleri Dersi 8.Sınıf 19.Hafta Günlük Planı